آدمها .... و خدا !

سلام :

                        اکنون به خدا نیاز دارم برای سوالات بسیاری که دارم برای خونهای بسیاری که بنامش بر زمین میریزند ! آیا این راز همانی نبود که فرشتگانش لب به اعتراض گشودند؟  که آیا موجودی را بر زمین می آفرینی که سفاک و خونریز است ؟ گویا زمین جایگاه خونریزی و سفاکی است و تو میدانستی و تو میدانستی ... و متحیرم از رازی که در مقام پاسخگویی به آن فرشتگان که در دنیای خیال و پاکی معنی رذالت و ریاکاری و دروغ را نمیدانستند و تحمل اش را نداشتند آنگاه که گفتی : من از این موجود زمینی چیزی میدانم که شما نمی دانید !..... چه حکمتی داشت این خلقت ما آدمها بر زمینی شدن؟.... اینکه تاریکی دروغ و ریاکاری و جنایت را به قدمت یک تاریخ ببینیم کافی نبود ؟.... آیا باید خونریزی و جنایت و دروغ را حتی به نام خودت و برای رضایت خودت هم باید حتما میدیدیم !؟؟....... این چه حکمتی است که آدمها  را با دیانت هم کور میکنی تا کورکورانه دست به جنایت بزنند !!؟؟؟ .... متی نصرالله ؟؟؟؟؟؟؟

                                              **********

                    اگر خدا هم نبود باز صداقت و راستی بود و باز هم دروغ و ریاکاری و جنایت بود و  اگر چنین هم بود باز هم برای صداقت و راستی انسانها باید قیام کرد و در برابر دروغ و ریاکاری ایستاد .... ما چند گروه انسان داریم که سرنوشت خویش را با دست خویش رقم میزنند و قطعا همه ی ما آدمها یک راه را بر نمی گزنیم ! ...گروهی از انسانهایی هستند که طینت خویش را به زشتی و دروغ و جنایت میفروشند شرم از دروغگویی و پستی ندارند و انکار هم نمیکنند ... انسانهایی هستند که گمان میکنند به دنبال راستی اند ولی حقیقت را در دستان دیگرانی میدانند که به آنان بی آنکه بیندیشند اعتماد میکنند اینان اندیشه ی خویش را فدای اغراض دیگرانی میکنند که بجای آنان می اندیشند ! اینها مثل سیاهی لشکرهایی هستند که تنها حکم ابزار اجرایی را دارند آینده ی خویش را به بتهای زمینی می سپارند و با همه ی وجود دلخوشند که سعادت شان تامین است ولو دست به خونریزی بزنند ! مثل موشک های جنگی هستند که وقتی روی هدفی تنظیم شدند دیگر راه برگشتی برایشان نیست برنامه ی دیگری نیز برایشان تعریف نشده است تنها آموخته اند که عمل کنند !! ... گروهی نیز همه ی وجودشان با صداقت و راستی و حق طلبی است که مشتعل میشود و آرام میگیرد برای این گروه از انسانها هرچیزی که درونشان را با غیر اینها آکنده کند تحمل ناپذیر است آرام نخواهند داشت  و با دیدن نادرستی و بی عدالتی بجوش می آیند و با دیدن فضایی آکنده از چاپلوسی و دروغ و ریاکاری جنایت و فساد و .... نمیتوانند ساکت بنشینند و اگر مجبورشان کنند که دم نزنند بشدت احساس خفگی خواهند کرد ! راحت ات کنم احساس زنده بودن نخواهند کرد .... اینان را اندیشیدن زنده اند و با جستجو برای حقیقت و درستی احساس زندگی و شادابی میکنند تسلیم کسی نیستند مگر کسی که با اندیشه و برهانی صحیح حرف میزند و رفتاری منطبق بر راستی و صداقت دارد ! اینان سرسپرده ی کسی نیستند گرچه شیفته و عاشق میشوند ولی چون دسته ی دوم متملق و اسیر اندیشه ی کسی نیستند همیشه حق انتقاد و تعقل را برای خود محفوظ نگه میدارند اینان همیشه همراه حق اند و با درون خویش بوی آن را از فرسنگها استشمام میکنند و ریاکاری و ظلم را نیز .... کاش میدانستم این میان خدا چه میخواهد و چه میکند؟

/ 17 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
fariba

بچه ها ببينين چقذره زياد بوديم ديروز http://www.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2009/07/26/090726104902_stockholm526.jpg همه در يك راه پيمايی طولانی و گذر از خيابانهای بسيار رفتيم پشت سفارت روسيه ، همه اونقذره خوب بودن كه نه گوجه و نه تخم مرغ، هيچی و هيچی پرت نكردن فقط همه به زبونای مختلف گفتيم حيا كن روسيه، حيا كن، بسه آخه!

رضا

سلام به دوستان عزیزم .... به نظر میرسد داشتن دوران کاریزماهای سیاسی به اتمام رسیده است و آنچه در عمل نیاز همگان است یک مدیریت سالم و عقلانی است و الا رسیدن به آنچه حقیقت دارد و درست است وظیفه ای شخصی است و نمیتوان با نشاندن کسی به اسم ولی فقیه یا پاپ یا هر مقام کاذب دیگری و بعد با موج تبلیغات و تقدس گرایی افراطی نظیر دیدن عکس در ماه مردم را با اطاعت وادار کرد و به جبر و زور همه را به بهشتی از جنس بهشت جمهوری اسلامی فرستاد !

ناهید

سلام دکتر و خسته نباشید کاش میشد با اطمینان خاطر گفت که مردم با تقدس گرایی مخالفند . این مسئله بسیار ریشه دار است و در روح مردم ایران رسوخ کرده است . شاید در آینده این افراط به شکل دیگری خود را بروز دهد. چند هفته پیش در یکی از میادین کرج شاهد بودم که شهرداری گوشه ای از میدان را شبیه قبرستان بقیع ساخته بود . فوج مردم را باید میدید که با پارچه های سبز دخیل بسته بودند [افسوس] واقعا تاسف انگیز بود نزدیک بود برای رفع شر خرافه از مملکت من هم دخیل ببندم و شمع روشن کنم !!![نیشخند][زبان]

fariba

http://www.iran-emrooz.net/index.php?/news1/18908/ بچه ها سلام. عكس و فيلم چند شهر از تظاهرات ديروز در لندن، پاريس، استكهلم، توكيو و ... در لندن فيلمبردار پارس تی وی در حال فيلمبرداري شناسايی شد و از دست مردم فرار كرد و هو شد. ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم موجيم كه آسوده گی ما عدم ماست بچه ها به خدا قسم تنهاتون نمی ذاريم و تك تكمون هر كاری كه از دستمون بربياد انجام می ديم روح هنر در پاريس بسيار بالاست و خيلی زيباست عكسهای پاريس كه همه نقاب ندا روبروی چهره دارند يا نمايش طومار سبز. دوستان ناديده ی خوبم دوستتون دارم، خيلي

fariba

[خنده]

رضا

ناهید جان سلامی مجدد ... نکته در همین است که گفتی و من درست به همین دلیل از تقدس کور میترسم ! به این نوشته در مورد محسن روح الامینی که فرزند یکی از مسئولین شناخته شده ی همین نظام است نگاهی بینداز ! بقول معروف آش چقدر شور است که صدای آشپز هم در آمده است !!!!! .... حالا تصورش را بکن که با جوانان گمنام و بی کس چه میکنند ؟؟ آنها که پدرشان رئیس انیستو پاستور و معاون وزیر همین دولت منحوس نیست !! چه کسی فریاد رس شان خواهد بود ؟؟ ... آنها که اینقدر رذل و پلیدند و بچه های مردم را اینطور شکنجه میکنند مطمئن باش به قصد قربت سیلی میزنند و فک جوانان را خرد میکنند !! اینها حتی برای لحظه ای فکر نمیکنند که دارند چه میکنند چون فکر میکنند مقدس ترین افراد عالمند !!

رضا

این متن را نگاه کنید : http://bahmanagha.blogspot.com/2009/07/blog-post_7450.html

رضا

فریبا جان سلام .... ای بابا دمتون گرم و بقول معروف تکبیر !! ... چه میکنند ایرانیها ! حالا داشتم فکر میکردم اینهمه ایرانی که آواره و پناهنده و ... شدند و اینهمه سال تحت هزاران سختی و فشار بودند حالا واسه خودشون چه مردی شدند !!![نیشخند][چشمک]... واقعا کار بزرگی کردید دم همه ی شماها هم گرم حداقل حالا میشه فهمید ما امروزه اینهمه سفیر مردمی در همه جای دنیا داریم که همه ی زبانهای دنیا رو لوله کردند !! و هر زبون نفهمی هم که قبلا این نظام رو نمی شناخت با همت ایرانیها داره میفهمه مردم ایران کی هستند !! و اینقذه مردم ما فهیم و شجاع و در عین حال اینقذه خوش تیپ و خوشگل اند که نگو !! نه یک مشت تروریست که ما خودمون به قول آقایون قربانی تروریم اونهم از نوع دولتی و حکومتی اش !! و چهره های ایرانی اینقدر مهربون و صمیمی و شیک هست که آدم دلش واسه هر کدومشون ضعف میره !![قلب] ( این قسمتش رو شطرنجی بخونید لطفا !! [چشمک]) نه اون قیافه های کثیف و هاشول ماشول با اون یقه های بسته و ریشهای آویزون تابلو مثل احمدی نژاد که هرکس ببینه اطمینان پیدا میکنه برادر ناتنی بن لادنه !!

fariba

پس بايد رضا جان به حضور عزيزت عرض كنم بعضی از پسران كشورهای اجنبی ميان تو تظاهرات ايرانی ها واسه دختر تور كردن و آبجيت تا حالا سه تا خواستگار پيدا كرده [نیشخند] اوليش يه پسر هيكلی مراكشی، اومده می گه من ديدم ايران چه خبره! اما دخترای ايرونی خيلی خوشگلن... زن من می شی؟ گفتم نه من قصد ازدواج ندارم گفت خوب سامبو، (يعنی ازدواج بدون كاغذ)، ... آخرش كه ديده امكان هيچی وجود نداره، محكم بغلم كرده به عنوان خداحافظي... خدا می دونه چند نفر ديدن و فكر كردن خبريه تو دلم گفتم به همين خيال باش دختر ايرونی تور كنی با اين همه حس همدرديت با حوادث ايران! سوء استفاده چی. اما ديروز دو تا دختر سوئدی ديدم كه پلاكارتی هم در دست داشتن و تا آخر راهپيمايی اومدن، هيچ دوست ايرانی همراهشون نبود و معلوم بود با شهيدان همسن خودشون ارتباط قلبی و روحی پيدا كردن باور كن رضا نگاه جهانی به ايرانی برگشته، از هيچ مهاجری در سرتاسر دنيا اين عكس العملها سر نزده و با ممارست اين مبارزه رو تا پيروزی ادامه می ديم، همه با هم هر جای اين زمين كه باشيم

fariba

بچه ها باور كردنش برام خيلی سخته كه بلاهت تا اين حد كه به قصد قربت و تقدس جنايت می كنن. كاش به زودی زود برسه روزهايی كه اين جانيان از افكار و درون و احساسشون در لحظه های جنايت بگن تا بهتر اين تناقض رو درك كنيم